Gündem
Giriş Tarihi : 14-03-2021 14:01   Güncelleme : 14-03-2021 14:01
Abone ol

Tıp Bayramında “evde kal” mesajı

Amasya’da sağlık çalışanları 14 Mart Tıp Bayramında evde kal mesajı verdi.

Tıp Bayramında “evde kal” mesajı

Amasya’da sağlık çalışanları 14 Mart Tıp Bayramı'nda vatandaşlara ''evde kal'' mesajı verdi. 

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Araştırma Hastanesi Sağlık Çalışanları meslektaşlarının hem bayramını kutladı hem de 14 Mart Tıp Bayramında evde kal mesajı verdi. Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Derya Canlı, şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi Koronavirüs pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok büyük bir mücadele verdik ve hala halen de vermeye devam ediyoruz. Bu zorlu pandemi sürecinde çok sayıda sağlık çalışanımızı da kaybettik. Koronavirüs sebebi ile kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımızı rahmetle anıyor, geride kalan yakınlarına ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum. Salgın sürecinde sağlık çalışanları olarak her türlü riski göze alarak, yakınlarımızdan ve sevdiklerimizden uzakta kalarak, canla başla çalıştık. Bu zorlu dönemin geride kalmasını ümit ederek, pandemisiz ve sağlıklı yıllarda nice tıp bayramları kutlamamız dileğiyle buradan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. Bu zorlu salgın dönemi geride kalsın diye maske, mesafe, hijyen tedbirlerini sürdürerek ve evde kalmaya devam ederek, hep birlikte koronavirüse dur diyeceğimize inanıyorum.”  

Başhekim Yardımcıları Dr. Derya Canlı ve  Dr. Mehmet Çelik ile Sorumlu Hemşire Özlem Koçak bir ağızdan 14 Mart Tıp Bayramını kutladılar. Dr. Canlı da servisleri ziyaret ederek çalışma arkadaşlarının bayramını kutladı.  

Ajans Bizim