Gündem
Giriş Tarihi : 03-03-2016 17:05   Güncelleme : 03-03-2016 17:05

TOKİ şantiyesi olarak kullanılan prefabrike bina eğitim yuvası oldu

ADANA - Adana’nın Kozan ilçesinde TOKİ konutları civarında şantiye binası olarak kullanılan belediyeye ait prefabrike binada, bayanlara yönelik Kur’an eğitimi ve çocuklar için kreş eğitimi veriliyor

TOKİ şantiyesi olarak kullanılan prefabrike bina eğitim yuvası oldu
ADANA - Adana’nın Kozan ilçesinde TOKİ konutları civarında şantiye binası olarak kullanılan belediyeye ait prefabrike binada, bayanlara yönelik Kur’an eğitimi ve çocuklar için kreş eğitimi veriliyor.

İhtiyaçlarının tamamının belediye tarafından karşılandığı ifade edilen Kur’an Kursunda, İlçe Müftülüğüne bağlı kurs hocasının toplam 19 bayana Kur’an-ı Kerim eğitimi verdiği bildirildi. Evlerindeki gündelik işlerini tamamlayarak Kur’an öğrenmeye geldiklerini belirten kursiyerler, kursu açan Kozan Belediyesi’ne ve İlçe Müftülüğüne teşekkür etti. İlk defa Kur’an öğrenmenin heyecanını dile getiren kursiyerlerden 54 yaşındaki Birsen Kara, öğrenmenin yaşının olmadığını belirterek kutsal kitabımızı bilmeyen herkesin öğrenmesi gerektiğini söyledi.

Yapının diğer bölümlerini minik öğrencilere ayıran Kozan Belediyesi, 3-6 yaş grubu ihtiyaç sahibi çocuklar için kreş açtı. Toplam 17 öğrencinin eğitim aldığı kreşte, okul öncesi eğitimin yanı sıra Kur’an’ı Kerim ve dini eğitimlerinde verildiği bildirildi.

Her bireyin mensubu olduğu dinin gereklerini öğrenmesinin önemini hatırlatan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, “TOKİ inşaatı yapıldığı dönemlerde şantiye binası olarak kullanılan ve inşaat bitiminde belediyemize devredilen bu binayı eğitim yuvasına çevirdik. Bir kısmını bayanlar için Kur’an Kursu, diğer kısmını da 3-6 yaş grubu çocuklarımız için eğitim alanı olarak düzenledik. Hadisi şerifte ‘Sizin en hayırlınız Kur’an öğrenen ve öğretendir” buyruluyor. Biz de belediye olarak kutsal kitabımızın öğretilmesine bu şekilde destek veriyoruz” dedi.Cihan [gallery ids="21881,21882,21884,21885"]
AdminAdmin