Siyaset
Giriş Tarihi : 05-07-2021 15:58   Güncelleme : 05-07-2021 15:58
Abone ol

Tozkoparan'dan CHP'ye kentsel dönüşüm ziyareti

İstanbul'un Güngören ilçesi Tozkoparan semtinden Ankara'ya gelen bir grup, CHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti. CHP Grup Başkanvekili Engin Erkoç, genel merkez önünde yaptığı konuşmada, Tozkoparan'ın kentsel dönüşümde 9. sırada yer almasına karşın birinci sıraya alındığını anlatarak, ''Nedeni, arkadaşlar tarafından burası rant alanı, Merter'e yakın diye açıkladılar'' dedi.

Tozkoparan'dan CHP'ye kentsel dönüşüm ziyareti

Kendisinin bölgeyi ziyaret ettiğinde evlerin elektrik ve doğalgazının kesilmekte olduğunu anlatan Özkoç, ''Ev sahiplerine sözleşme değil muvafakatname imzalatıldığını ve üzerine de 180 bin lira para ödenerek ev sahibi olabileceklerinin söylendiğini'' kaydetti. Bölge halkının sözleşme yapılmasını, borçlandırılmadan ve şeffaf süreç istediğini anlatan Özkoç, ''Sonuna kadar onların yanındayız'' diye konuştu. 

Her semtin kendi rantını yaratabileceğini belirten Özkoç, ''bunun müteahhitler tarafından değil, yerinde ve o yörede yaşayanlar tarafından paylaşılması gerektiğini'' söyledi.  

Özkoç, ''Buradan iktidarın yetkililerine sesleniyorum. Onların önüne bir sözleşme koyun, haklarını anlatın. O sözleşmeyle onları borçlandırmayın. Yerinde dönüşüm yapın. Bitirme süresini sözleşmeye koyun. Onları muhatap alın, karşınıza değil. Yerel yönetimleri dışlamayın, milleti dışlamayın" ifadelerini kullandı. Engin Özkoç, konunun Danıştay'a dava konusu yapıldığını da belirtti.

Ajans Bizim