Gündem
Giriş Tarihi : 15-03-2021 11:42   Güncelleme : 15-03-2021 11:42
Abone ol

Tuğrul Türkeş'ten MHP'ye açık mektup

MHP kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, MHP Kongresi öncesi partililere mektup yazdı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulunarak kendisine eleştirilerde bulunanları parti yönetimine almamasını istedi.

Tuğrul Türkeş'ten MHP'ye açık mektup

Mektubunda "Kongrenin ülkemize ve camiamıza hayırlar getirmesini dilerim" diyerek başlayan Tuğrul Türkeş, MHP’nin babasının partisi olduğunu belirterek, "Kurumsal yapıya asla zarar vermem, veremem” dedi.

Mektubunda Gazeteci Levent Gültekin’e yapılan saldırının ardından yaşanan tartışmalara yer veren Türkeş, “Levent'in (Levent Gültekin) asıl hakaret ve iftira ettiği MHP değil babamdır. Takdir edersiniz ki babamı benden daha fazla savunacak kimse olamaz. Olayı saptırmayı başka yönlere çekmeyi, ancak gizli emelleri olan ve FETÖ ile bağlantısı olanlar yapar“ diye konuştu.

Bu tartışmaların ardından yaşananlara da dikkat çeken Tuğrul Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den kendisine yönelik sert çıkışlarda bulunanların parti yönetimine alınmamasını beklediğini ifade etti.

Türkeş mektubunda şu görüşlere yer verdi:

"Değerli ülküdaşlarım ve saygıdeğer MHP MYK aday adayları. 18 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan MHP 13'üncü Olağan Büyük Kurultayının ülkemize ve camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum. 
Umarım ülkemize ve milliyetçi camiaya güzel hizmetleri olabilecek kardeşlerimiz görev alır. MHP her zaman söylediğim gibi babamın partisidir ve bu kurumsal yapıya asla zarar vermem, veremem. 

Levent'in (Levent Gültekin) asıl hakaret ve iftira ettiği MHP değil babamdır. Takdir edersiniz ki babamı benden daha fazla savunacak kimse olamaz. Olayı saptırmayı, başka yönlere çekmeyi, ancak gizli emelleri olan ve FETÖ ile bağlantısı olanlar yapar. 

Tarih bunu da gösterecektir. MYK aday adayı olan Hüseyin ve Servet gibi arkadaşlar geçtiğimiz günlerdeki uyarılarımı, hatta esprili pazar günü yazımı sosyal medyadaki ağırlıklı olarak sol görüşlü kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara dayanarak aslında bilip araştırmadan bana 'çemkirmeye' kalkıştılar.

Ben ne söylediğimi ne zaman uyardığımın da bilincindeyim. Benim ne dediğimi gerçekten merak edenler sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirler zaten. 

Sanıyorum ki saygıdeğer Bahçeli de blok listeyi bana haksız yere sövenlerden teşkil etmeyecektir. Allah yar ve yardımcınız olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene."

Ajans Bizim