Spor
Giriş Tarihi : 01-04-2016 12:35   Güncelleme : 01-04-2016 12:35
Abone ol

Turkcell Sesi Görenler Ligi başlıyor

İSTANBUL - Turkcell’in ana sponsorluğunda Türkiye Futbol Federasyonu’nun destek verdiği ve Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nde heyecan başlıyor

Turkcell Sesi Görenler Ligi başlıyor
İSTANBUL - Turkcell’in ana sponsorluğunda Türkiye Futbol Federasyonu’nun destek verdiği ve Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nde heyecan başlıyor.

8 takımın mücadele edeceği ligde şampiyon 3 Aralık 2016'da oynanacak son maçların ardından belli olacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi kapsamında destek verdiği ve Görme Engelli Spor Federasyonu bünyesindeki Turkcell Sesi Görenler Ligi 2 Nisan Cumartesi günü başlıyor.

Çift devreli lig usulü oynanacak ve 14 hafta sürecek karşılaşmalar sonunda şampiyon 3 Aralık 2016’da belli olacak.

Son üç yılın şampiyonu Çankaya Belediyesi’nin yanı sıra İşgör, Ordu GESK, Yenimahalle Belediyesi, İzmir Çağdaş Görmeyenler SK, Denizli GESK, Kayseri GESK ve Görbir GSK de zirve mücadelesi verecek.

ÇETİN: İMKAN OLURSA NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK

Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin; bireylerin spor aracılığıyla özgüvenlerini sağlamalarını ve toplumda bir yerlere gelmelerini hedeflediklerini belirterek “Bu sayede eğitim öğretim hayatlarına katkıda bulunmak istiyoruz. Ayrıca imkanların oluşması halinde engellilerin neleri başarabildiği yıllar içerisinde gösterdik. Elde ettiğimiz başarılar sayesinde, toplumdan uzak kalan görme engellilerin sosyal hayata katılmaları konusunda aracı olabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy: ‘Sesi Görenler’ futbolunda ülke olarak tarihi bir dönem yaşamaktayız. Gerek lig organizasyonları, gerekse kurumsal yapılarımızla dünyadaki en başarılı ülkelerden biriyiz. Dört yıl önce görme engelli futbolu olarak isimlendirdiğimiz ‘‘Sesi Görenler’’ futbolu bugün TFF ve Turkcell’in desteği ile Avrupa Şampiyonu olarak 2016 Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi gururla temsil edecektir” dedi.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Sesi Görenler Ligi’ne verdikleri desteğin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi

İLK HAFTA MAÇLARI:

2 Nisan 2016
Saat 10.30: Denizli GESK-Ordu GESK
Saat 10.30: İşgör-Çağdaş Görmeyenler SK
Saat 10.30:Yenimahalle BLD-Kayseri GESK
Saat 10.30: Görbir GSK-Çankaya BLD.
Cihan