Siyaset
Giriş Tarihi : 17-02-2018 16:22   Güncelleme : 17-02-2018 16:22
Abone ol

Tüzük İçin 'İnce' Hamle

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, üç maddelik tüzük değişikliği için imza toplamaya başlayarak, “Partimizin, öncelikle bu ilkeleri hayata geçirmek gibi tarihi bir sorumluluğu bulunmaktadır” dedi.

Tüzük İçin 'İnce' Hamle

DüzgünHaber - İnce, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tüzük değişikliği önerimize ilişkin imza süreci başlattık. Sadece CHP üyelerinin imzalayacağı metni kamuoyumuzla paylaşıyoruz” çağrısında bulundu.

“TARİHİ SORUMLULUK”
Değişiklik için imza veren üyelerin ıslak imzalı dilekçelerini Meclis’teki makam odasına yollamalarını talep eden İnce, “Partimizin 19. Olağanüstü Kurultayı 09-10 Mart 2018 tarihlerinde tüzük değişikliği gündemi ile toplanacaktır. Olağanüstü Kurultay ilanında hangi hususlarda tüzük değişikliklerinin yapılacağı belirtilmemiştir” ifadesine yer verildi.

CHP’de, parti içi demokrasinin kalıcı, katılımcılığın etkin olarak tesisi iddiasının ortaya konulması amacıyla, imza kampanyasını başlattığını belirten İnce, “Gelinen noktada; Türkiye’de özgürlük ve adalet, eksiksiz ve tam demokrasi iddiasında bulunan partimizin, öncelikle bu ilkeleri hayata geçirmek gibi tarihi bir sorumluluğu bulunmaktadır” uyarısında bulundu.

3 MADDELİK TALEP
İnce’nin başlattığı imza kampanyasında,
1-Partimizin Cumhurbaşkanı adayının,
2-Partimizin Milletvekili adaylarının, partimize kayıtlı tüm üyelerin katılımıyla hakim gözetiminde yapılacak önseçimle belirlenmesi,
3-Üst üste iki Genel Seçimde partinin birinci parti olmaması halinde, başarılı olamayan Genel Başkan’ın değişiminin önünün açılması amacıyla üç maddelik tüzük değişikliği talep edildi.