Teknoloji
Giriş Tarihi : 08-12-2020 14:26   Güncelleme : 08-12-2020 14:26
Abone ol

Twitter açıkladı: Türkiye en çok kimleri ve hangi konuları konuştu?

Twitter, 2020’de Türkiye'nin platformda en çok konuştuğu isimler ve konularla ilgili verileri paylaştı.

Twitter açıkladı: Türkiye en çok kimleri ve hangi konuları konuştu?

Sosyal medya platform Twitter, Türkiye’de 2020 yılının en çok konuşulan isimleri, hashtag’leri ve tweet’leri açıkladı.

Türkiye’de Twitter’in gündeminde 2020’de koronavirüs pandemisi ve depremler ön plana çıktı. 

ADI EN ÇOK GEÇEN VE TAKİPÇİ SAYISI EN ÇOK ARTAN İSİM: BAKAN KOCA

Açıklanan verilere göre Türkiye’de Twitter'ın 2020 sohbetlerinde adı en çok geçen isim Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca oldu. Sağlık Bakanı ayrıca 4 milyonun üstünde yeni takipçiyle, takipçi sayısı en çok artan isim oldu.

Koca'nın 16 Mart’ta paylaştığı ve "Mucize Doktor" dizisinin başrol oyuncusu Taner Ölmez’in oynadığı kamu spotunu içeren tweet'i en çok retweet edilen tweet oldu.

GÜNEY KORELİ BTS ÜÇÜNCÜ SIRADA Listenin üçüncü sırasında ise Güney Koreli K-Pop grubu BTS yer aldı. Bununla birlikte listenin ilk 15 sırasında grup üyelerinin isimleri ve Güney Kore'nin bir diğer ünlü K-Pop grubu EXO da bulunuyor. BTS dünya çapındaki verilerde de Twitter'da hakkında en çok bahsedilen 6. isim oldu. İBB BAŞKANI İMAMOĞLU 4. SIRADA Türkiye'nin 2020 yılında en çok konuştuğu isimler arasında 4'üncü sırada ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı. HALUK LEVENT GÜNDEMİ BELİRLEYEN İSİMLERDEN Sanatçı Haluk Levent geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Twitter’in gündemini belirleyen isimler arasında yer aldı. AHBAP topluluğu ile birlikte yardım ve dayanışma çalışmaları gerçekleştiren Levent'in Twitter'daki takipçi sayısı 1 milyon arttı. HASHTAG BİRİNCİSİ: SURVIVOR Türkiye'nin 2020 yılında en çok kullandığı hashtag'ler (etiket) listesinin birinci sırasında ise #survivor2020 yer alırken, pandemi dönemiyle birlikte kullanılmaya başlanan #evdekal hashtag’i de çok kullanılanlar arasına girdi.