Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 18-05-2017 16:36   Güncelleme : 18-05-2017 16:36
Abone ol

Uçan Süpürge Film Festivali 20. Yılında Edirne'de

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan “Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali”nin 20.yılında 20 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek film gösterimi ve çeşitli etkinliklerle cinsiyet eşitliğine dikkat çekilecek. Film Festivali, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin desteğiyle 20-23 Mayıs tarihleri arasında Edirne’de izleyiciyle buluşacak.

Uçan Süpürge Film Festivali 20. Yılında Edirne'de

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan “Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali”; 1998 yılından bu yana kadın sinema emekçilerinin  görünürlüğüne dikkat çekerek toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 20. yaşını 20 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde aynı gün yapacağı film gösterimleriyle kutlamaya hazırlanıyor. Festival bu yıl Adıyaman, Ağrı, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Hakkâri, Kars, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Tunceli, Van’da; Kadın Platformu’nun işbirliğinde Çanakkale’de, Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin desteğiyle Edirne’de, Karya Kadın Derneği’nin desteğiyle Muğla’da, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin desteğiyle İzmir’de, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın işbirliğinde KKTC’de seyircileriyle buluşacak.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 20-23 Mayıs tarihlerinde Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin işbirliğiyle Edirne’de izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. 20 Mayıs Cumartesi Günü Saat 11.30’da Margi Cinemarine’de “ Mustang” filminin gösterimi yapılacak; 13.30-15.00 saatleri arasında da Ayten Uncuoğlu, Gülen Güler ve Melek Ufuk’un katılacağı “ Sinemada Kadın” konulu söyleşi gerçekleştirilecek. 21 Mayıs Pazar Günü Saat 11.30’da Margi Cinemarine’de“ Tereddüt”, saat 13.30’da “ Paris Beyazı”  filmlerinin gösterimi yapılacak. Tüm etkinliklerin ve film gösterimlerinin ücretsiz olduğu belirtildi.