Gündem
Giriş Tarihi : 08-04-2022 11:58

Ülke genelinde hafta sonu hava sıcaklıkları artışa geçiyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahminleri açıklamasında, bugün tüm yurtta sağanak yağışın etkili olacağı aktarıldı.

Ülke genelinde hafta sonu hava sıcaklıkları artışa geçiyor

Hava sıcaklıkları hafta sonu artıyor 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahminleri açıklamasında, bugün tüm yurtta sağanak yağışın etkili olacağı aktarıldı.

Yayınlanan hava tahminleri raporunda, hafta sonu güneşli havayla birlikte sıcaklıkların artacağı bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Meteoroloji’nin tahminlerine göre, bugün Türkiye genelinde yağışların etkili olması beklendiği açıklandı. Hafta sonu cumartesi günü kısa bir yağışın olacağı söylenirken hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde yükselişe geçeceği aktarıldı. Pazar günü ise ülke genelinde yeniden yağışın geleceği ve sıcaklıklarının birkaç derece düşeceği açıklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmesinde, “Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.” İfade edilirken yağışların öğle saatlerinden sonra Samsun’un iç kesimleri, Ordu ve Giresun çevrelerinde, akşam saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi beklendiği de açıklandı.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmasına karşı vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

İSTANBUL’DA HAFTA SONU HAVA DURUMU

İstanbul’da hafta sonu cumartesi ve pazar günü hava durumunun 20 derecelerde olması bekleniyor. 

-9 Nisan Cumartesi: Hafta sonunun ilk gününde havanın parçalı bulutlu olacağı öngörülüyor. En düşük sıcaklığın 8, en yüksek sıcaklığın ise 20 derece olacağı tahmin ediliyor.   

-10 Nisan Pazar: Haftanın son gününde havanın sağanak yağmurlu olacağı öngörülüyor. En düşük sıcaklığın 10, en yüksek sıcaklığın ise 20 derece olacağı tahmin ediliyor. 

Odatv.com

AdminAdmin