Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2016 14:18   Güncelleme : 29-08-2016 14:18
Abone ol

Utku Çakırözer: ''Tarihinden güç almayı unutan millet yok olmaya mahkumdur''

CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında ulusal birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı ve “Tarihini ve tarihinden güç almayı unutan millet yok olmaya mahkumdur” dedi.

Utku Çakırözer: ''Tarihinden güç almayı unutan millet yok olmaya mahkumdur''

CHP’li Çakırözer, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınladı. 30 Ağustos’un yokluk içindeki bir ulusun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tam bağımsızlık şiarıyla ayağa kalktığı gün olduğunu vurgulayan Çakırözer, “Kazanılan zafer, sadece Türk ulusunun değil; tüm mazlum milletlerin özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onurlu yaşama dönük kararlılığına yönelişinin adıdır. Yürekleri vatan aşkıyla dolu Anadolu’nun kadın erkek, genç yaşlı tüm evlatlarının tam 94 yıl önce yaktığı bu meşale; bugün vatanın dört bir yanında aydınlanmaya devam etmektedir” dedi.

BİRLİKTE OLAN ULUSU HİÇBİR GÜÇ YENEMEZ

1922 yılındaki zafer yürüyüşündeki birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun, içinde bulunduğumuz günlerde daha bir anlamlı ve hiç akıldan çıkarılmaması gerektiğini de ifade eden Çakırözer, şöyle dedi:

“Milletimizin can ve mal güvenliği ile vatanımızın korunmasını sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri her zaman milletinin yanında olmuştur. FETÖ’nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin püskürtülmesinde şehit edilen Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir ve darbe gecesinin kaderini değiştiren ordumuzun içindeki kahraman Atatürkçü subay ve astsubayların payı çok büyüktür. Silahlı kuvvetlerimizin bundan sonra da vatanımızın, Cumhuriyetimizin, demokrasimizin ve ulusal çıkarlarımızın korunmasında üzerine düşen vazifeyi en mükemmel şekilde yapacağına inancım sonsuzdur”

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Anadolu’nun çok acılar yaşadığını ve bu topraklarda yaşayanların çok sıkıntılara göğüs gerdiğini de hatırlatan Çakırözer, şöyle devam etti:

“Ancak tarih bize göstermektedir birlikte olan ulusu hiçbir güç yenemez. Tarihini ve tarihinden güç almayı unutan millet ise yok olmaya mahkumdur! Zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu büyük zaferi bize armağan eden kurtuluş ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatanı için canlarını bir saniye bile düşünmeden feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Fedakarlığın, onurun, ülke sevgisinin, bağımsızlık ve özgürlüğün bir ulus için tam ve çelikten ifadesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı hepimize kutlu olsun.”