Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 17-03-2016 14:05   Güncelleme : 17-03-2016 14:05
Abone ol

Vali Altıparmak, Çanakkale şehitlerini andı

ERZURUM - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101’inci yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşadıklarını dile getirdi

Vali Altıparmak, Çanakkale şehitlerini andı
ERZURUM - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101’inci yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşadıklarını dile getirdi. Vali Altıparmak, aziz şehitlerin hatırasının ebediyyen yaşatılacağını belirtti.

Vali Ahmet Altıparmak, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. Mesajda Vali Altıparmak şu ifadelere yer verdi: "Aziz ve kahraman şehitlerimiz, kutsal vatanımızın kurtarılması ve milletimizin bekası uğrunda kanlarınızı ve canlarınızı hiç düşünmeden feda ettiniz. Bu vesileyle, bıraktığınız aziz hatırayı saygıyla ve minnetle anıyoruz. Emanetinizi sonsuza kadar koruyacağımızı ve yaşatacağımızı bilerek rahat uyuyunuz. Sizlerden aldığımız güç ve azimle, Türk bayrağı sonsuza kadar özgürce dalgalanacak ve sonraki nesillere teslim edilecektir.

Siz aziz şehitlerimizin gerek Allah indinde ve gerekse yüce Türk milletinin bağrındaki manevi hatıranız daima en yüksek iftiharla yad edilecektir. Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, birlik ve beraberliğimizin ölümsüz sembolleri olan siz şehitlerimiz, her zaman gönlümüzde yaşadınız ve ilelebet yaşamaya devam edeceksiniz. Başta büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan uğrunda canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun."

Cihan