Gündem
Giriş Tarihi : 04-05-2016 12:35   Güncelleme : 04-05-2016 12:35
Abone ol

Vali Şahin, Alevi temsilcileriyle buluştu

İSTANBUL - İstanbul Valisi Vasip Şahin, 'Dersaadet Buluşmaları' kapsamında İstanbul’daki Alevi dernek ve temsilcileri ile bir araya geldi

Vali Şahin, Alevi temsilcileriyle buluştu
İSTANBUL - İstanbul Valisi Vasip Şahin, 'Dersaadet Buluşmaları' kapsamında İstanbul’daki Alevi dernek ve temsilcileri ile bir araya geldi.

Vali Şahin, Alevi temsilcilerini Vilayet Kabul Salonu’nda kabul etti. Toplantıda; Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Ünver, Karaca Ahmet Sultan Dergâhı Dedesi Muharrem Ercan, Şahkulu Sultan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamur, Okmeydanı Cemevi Başkanı Zeynel Şahin, Kartal Cemevi Başkanı İsmail Saçlı, Eyüp Cemevi Başkanı Hüseyin Güzelgül, Bağcılar Cemevi Başkanı Zeynel Abidin Koç, Garip Dede Cemevi Başkanı Celal Fırat, Nurtepe Hacı Bektaş Cemevi Başkanı Zeynel Şahan, Gazi Cemevi Dedesi ve Başkanı Veli Gülsoy, Erikli Baba Cemevi Başkanı Erdoğan Metin ve Alevi Düşünce Ocağı Başkanı Nezih Doğan Bermek hazır bulundu.

Görüşmede Alevilik kapsamlı bir şekilde ele alındı. Alevi dernek ve vakıf temsilcileri de, dergâh ve cemevlerinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını dile getirerek beklentilerini paylaştı. Toplantının verimli geçtiğini ve memnun kaldığını dile getiren Vali Şahin, Alevi temsilcilere teşekkür etti.

Cihan [gallery ids="49621,49622"]