Gündem
Giriş Tarihi : 10-03-2017 13:36   Güncelleme : 10-03-2017 13:36
Abone ol

Vali Şahin: İlk tespitlere göre 5 kişi hayatını kaybetmiştir

İstanbul Valisi Vasip Şahın, Büyükçekmece’de düşen helikopterle ilgili, “Helikopter, 11.21 sıralarında Büyükçekmece E5 karayolu üzerinde şuan henüz net olmayan bir sebeple E5’e düşmüş bulunmakta. İlk tespitlere göre 5 kişi hayatını kaybetmiştir” dedi.

Vali Şahin: İlk tespitlere göre 5 kişi hayatını kaybetmiştir

Büyükçekmece’de düşen helikopterin enkazının bulunduğu bölgeye gelerek kontrollerde bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Vali Şahin, “Helikopter, 11.21 sıralarında Büyükçekmece E5 karayolu üzerinde şuan henüz net olmayan bir sebeple E5’e düşmüş bulunmakta. İlk tespitlere göre 5 kişi hayatını kaybetmiştir. Başsavcımız, adli tıp kurumu uzmanları ve yetkililer olay yerinde incelemelerde bulunuyor” diye konuştu.

Uçağın nasıl düştüğü sorusu üzerine Vali Şahin, “Bütün bunlar teknik detaylar. Teknik ekipler bunu belirleyecekler, arkadaşlarımız çalışıyorlar. Net bir şey yok. Arkadaşlar bütün bunlar o andaki hava durumunun alınacak raporuna, teknik incelemenin sonuçlarına bağlıdır. Şu anda vereceğimiz bilgiler eksik olabilir yanlış olabilir. Kazanın nedeni hususunda şuanda elimizde net bir veri yok. Başsavcımız burada çalışıyor. Adli tıp uzmanları çalışıyor. Her yönüyle olay aydınlatılmak üzere çalışılıyor” şeklinde konuştu.

(İHA)