Gündem
Giriş Tarihi : 30-04-2016 12:05   Güncelleme : 30-04-2016 12:05
Abone ol

Van’da çok sayıda mühimmat ele geçirildi

VAN - Van’ın Başkale ilçesine bağlı Tahıl Mahallesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığı Tarafından, Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik operasyon düzenlendi

Van’da çok sayıda mühimmat ele geçirildi
VAN - Van’ın Başkale ilçesine bağlı Tahıl Mahallesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığı Tarafından, Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.

Olayla ilgili Van Valiliğinden verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Başkale ilçesi Tahıl Mahallesi kırsalında, İl Jandarma Komutanlığımız ekiplerince, 29.04.2016 günü icra edilen Şehit Er Levent Özçakmak Operasyonu’nda 3 adet el yapımı patlayıcı (EYP) tespit edilmiş ve yerinde imha edilmiştir. Operasyon bölgesinde tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına ait sığınakta ise, 9 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu silah ve bu silaha ait 7 adet şarjör, 1 adet Kanas keskin nişancı tüfeği ve bu tüfeğe ait 7 adet şarjör, 12 adet RPG roketatar ve sevk fişekleri, 8 adet anti tank mayını, 3 adet personel mayın, 7 adet el bombası, 3 adet araç telsizi, 1 adet el telsizi, 3 adet silah üstü dürbün, 2 adet gece görüş dürbünü, 2 adet güneş enerjisi paneli, 2 adet kamera, 2 adet akü, 12 kg. TNT patlayıcı, 1,5 kg. plastik patlayıcı, 30 adet el bombası fünyesi, 20 kg. Amonyum Nitrat, 1 adet tarayıcı özelliği olan yazıcı ile farklı çaplarda çok sayıda makinalı tüfek fişeği, EYP yapımında kullanılan fünye, kablo, bilye ve çividen oluşan malzeme ile çok miktarda yaşam ve giyim malzemesi ele geçirilmiştir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terör tehdidi ve saldırılardan korunması için her türlü tedbir Valiliğimizce alınmaktadır.”
Cihan [gallery ids="47618,47619"]