Yaşam
Giriş Tarihi : 04-08-2020 01:03   Güncelleme : 04-08-2020 01:44
Abone ol

Vatan Partisi'nde skandal taciz iddiası

Son günlerde İstanbul Sözleşmesi karşıtlığı, cinsel saldırı ve taciz skandalları ile Türkiye gündemi sallanırken, skandal bir taciz iddiası da Vatan Partisi’nden geldi.

Vatan Partisi'nde skandal taciz iddiası

Son günlerde İstanbul Sözleşmesi karşıtlığı, cinsel saldırı ve taciz skandalları ile Türkiye gündemi sallanırken, skandal bir taciz iddiası da Vatan Partisi’nden geldi.

1 Yıl taciz etti görevden bile alınmadı, hala il başkanı!

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı A. D’nin parti üyesi G.P’yi 1 yıl kadar süre taciz ettiği, tacize uğrayan G.P’nin bunu parti teşkilatına bildirdiği ve kişi hakkında disiplin soruşturması açılması için şikayette bulunduğu ancak herhangi bir disiplin işleminin uygulanmadığı, partinin üst düzey genç yöneticilerince olayın üstünün kapatıldığı iddia ediliyor. 

Tacizin şok edici boyutu! İç Çamaşırlarını Çaldı

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı A. d’nin 2018-2019 yılları arasında parti üyesi G.P’nin yakın arkadaşı olduğu, bu sebeple sık sık toplantılar yapmak üzere bir grup parti üyesi ile G.P’nin evinde buluştukları, bu esnada özel telefon görüşmesi yapacağı bahanesiyle G.P’nin odasına girdiği, burada G.P’nin kirli iç çamaşırlarını karıştırarak bunları gizlice aldığı iddia edildi. Aylarca durumun farkına varamayan G.P’nin bir süre sonra iç çamaşırlarının A.D tarafından alındığını tespit ettiği, olayla ilgili A.D ile yüzleştiği ve A.D'nin yaptıklarını G.P’ye itiraf ettiği öğrenildi.

G.P'nin  ve olaydan haberdar olan pek çok Vatan Partisi üyesinin bu nedenle patiden istifa ettiği de gelen bilgiler arasında.

Taciz eden il başkanına moral ziyareti!

Vatan partisi içerisinde üst düzey yönetici olarak bulunan aynı kişilerin, olayın hemen ardından askere giden A.D’ye moral ziyaretinde bulundukları ve bu görüntüleri de sosyal medya hesaplarından paylaştıkları görüldü.

Sosyal medyada da gündem oldu!

Sol Parti üyesi İlayda Kocabaş’ın da kendi partisi içinde yaşadığı cinsel taciz olayını sosyal medyada duyurması üzerine pek çok kadın benzer olayları yaşadığını sosyal medyada anlatmaya başladı.

Bu süreçte çeşitli partilerde benzer cinsel taciz olayları yaşayan kadınların, yaşadıkları olayları anlattığı, #PartiİçiŞiddet hastag’inin Twitter’da gündem olmasıyla beraber, Vatan Partisi’nde yaşadığı taciz olayına istinaden G.P de Twitter’da paylaşımlarda bulundu.