Gündem
Giriş Tarihi : 03-05-2021 11:54   Güncelleme : 03-05-2021 11:54
Abone ol

Vurulan mağarada cephanelik bulundu

Biri sözde bölge sorumlusu 7 teröristin etkisiz hale getirildiği Irak’ın kuzeyindeki mağarada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Vurulan mağarada cephanelik bulundu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak kuzeyinde sürdürülen “Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım” operasyonlarına ilişkin Eskişehir’de yaptığı son açıklamada, bir mağarada biri sözde bölge sorumlusu 7 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı. Akar, etkisiz hale getirilen teröristlerle birlikte ele geçirilen silah ve mühimmat hakkında da bilgi vermişti. 

“Pençe-Yıldırım” operasyonu sırasında etkisiz hale getirilen 7 PKK’lı teröristin yanında bulunan silah ve mühimmatın listesi şöyle:

“1’i uzaktan kumandalı olmak üzere 2 adet 14,7 mm Doçka uçaksavar silahı, 2 adet Zagros keskin nişancı silahı, 1 adet 7.62 mm PKMS makinalı tüfek, 1 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, 1 adet RPG-7 roketatar, 2 adet M-16 piyade tüfeği, 5 adet AK-47 piyade tüfeği, 1 adet tamburalı 6’lı bombaatar, tablet ve uçaksavar silahlarını uzaktan komuta ettiği değerlendirilen sistem, taarruz tipi el bombaları, çok sayıda mühimmat ve doküman.”

Ajans Bizim