Gündem
Giriş Tarihi : 12-07-2016 18:44   Güncelleme : 12-07-2016 18:44
Abone ol

Yakalanan canlı bombalar iki aydır Türkiye'de bulunuyormuş

Şanlıurfa’da düzenlenen operasyonla yakalanan, canlı bomba eylemleri hazırlığındaki 4 Suriyelinin, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen saldırının bir benzerini yapmak üzere 2 ay önce Şanlıurfa’ya geldikleri öğrenildi.

Yakalanan canlı bombalar iki aydır Türkiye'de bulunuyormuş

IŞİD terör örgütü üyesi Suriye uyruklu M.E.S., A.H., N.A. ve İ.C.’nin, 2 ay önce örgütten eylem yapmak için araç kiralamaları talimatı aldı. Ancak para bulamadıkları için canlı bomba eylemini gerçekleştiremediler. IŞİD’lilerin bayram öncesi yeni bir eylem için hazırlık yaptığı, kimi zaman da dilenci kılığına girerek yakından takip ettiği IŞİD'lilere, bayramın son gününde verilecek adreste eylem yapılması talimatı verildiği belirlendi. 

SALDIRI İÇİN SEÇİLEN MALZEMELER ATATÜRK HAVALİMANI'NDAKİ SALDIRIYI HATIRLATTI

Bu arada, tutuklanarak cezaevine gönderilen IŞİD üyesi Suriye uyruklu M.E.S., A.H., N.A. ve İ.C.’nin, örgütün vereceği adreste önce silahla insanlara ateş açacağı ardından bombalı saldırı gerçekleştirme talimatı aldıkları alınan bilgiler arasında yer aldı. 4 canlı bombanın, bu eylem hazırlığı tarzı geçtiğimiz haftalarda İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen saldırı ile bire bir örtüştü. Havalimanı saldırısında da IŞİD üyeleri önce silahla çevreyi taramış ardından kendilerini patlatmıştı. 

CİHAN