Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 13-06-2018 17:09   Güncelleme : 13-06-2018 17:09
Abone ol

Yandaşa Var, Emekliye Yok

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka; CHP Manisa Milletvekili Adayı Lale Erdoğan Tunçer, Yönetim Kurulu Üyeleri, İyi Parti Yunusemre İlçe Başkanı Filiz Tuğçe Ayrancı ve mağdur edilen emeklilerle birlikte Ak Parti’nin emeklilere 1000 lira bayram ikramiyesi olarak açıkladığı vaadinin 400.000 emekliyi kapsamaması konusunda basın açıklaması yaptı.

Yandaşa Var, Emekliye Yok

Akp iktidarını vatandaşı aldatmakla suçlayan Bozyaka açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Emeklilerden her gün onlarca telefon alıyorum. Ciddi mağduriyetlerin olduğunu, iktidarın verdiği sözü tutmadığını söylüyorlar. 1000 lira ikramiye almak için bankaya giden emeklilerin kiminin elinin boş döndüğünü, kimininse 300-500 lira ikramiye ile geçiştirildiğini görüyoruz.  Akp iktidarı seçim öncesi seçim yatırımı olarak gördüğü projelerine yine başladı. Bu vaatlerini seçim öncesinde bile tutmuyorlar ki, bırakın seçim sonrasında yapsınlar. 24 Haziran’da Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olacak, CHP mecliste çoğunluğu sağlayacak ve emeklilere ayrım yapmadan bayramlarda birer maaş ikramiye verilecek. Fakat olur da Akp iktidarı devam ederse bugün verdiği sözlerin hiçbirini tutmayacak, emeklilere Kurban Bayramı’nda bu ikramiyeleri dahi vermeyecek. Çünkü seçim öncesinde bile sözlerini tutmuyorlar, seçimden sonra hep yaptıkları gibi sözlerini tutmayacaklar. Şimdi sizi 2015 yılına götürmek istiyorum. 7 Haziran 2015 seçimlerinde Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, meydanlarda emekliye iki maaş ikramiye vereceğini vaat edince Akp’liler ‘yapamazsınız, kaynak nerede’ diye eleştirilerde bulundular. Biz kaynağın nerede olduğunu da anlattık, ama vatandaşımızı yeteri kadar ikna edemedik. Şimdi yıl 2018, yine bir seçim arefesindeyiz. Patenti bizde olan, emekliye iki maaş ikramiye projesini Akp kendisi yapacağını söylüyor. Ama onu da eline yüzüne bulaştırıyor. Çünkü projenin amacından da orijinalinden de sapıyorlar. Bölmedikleri bir tek emekliler kalmıştı, bugün görüyoruz ki emeklileri de böldüler. İktidara güvenerek bankaya giden ve eli boş dönen Ayşe teyze, Ahmet amca bayramda torunlarına harçlık veremeyecek. Ama siz kilosu 4500 lira olan beyaz çay içmeye devam edip, saltanatınızı sürdürmeye, milyon dolarlık uçaklarınıza binip devletin imkânlarıyla seçim çalışması yapmaya devam ediyorsunuz. Siz milyar dolarları yandaş iş adamlarına kredi sağlayarak televizyon kanalları aldırmaya devam ediyorsunuz.”

DEVLETİN HAZİNESİNİ BOŞALTMIŞLAR

“Bugün 400.000 emekli hiç ikramiye alamadı. Bankalardan ve ticaret odalarından emekli olan emekliler, emekli sandıklarını aradıklarında aldıkları cevap ‘hükümette kaynak kalmamış, hazinede para yok’ şeklinde oluyor. Yani devletin hazinesini boşaltmışlar; hazine tamtakır kuru bakır. Emekliye verdikleri sözü bugün tutamıyorlar, Türkiye’nin acı tablosu maalesef bu. Yandaşlara var, emekliye yok. Birçok emeklimiz bugün 300 lira, 500 lira gibi komik rakamlar aldılar. O emekliler şu an burada yanımızda, dekontlarıyla birlikte. Emeklilerimiz diyor ki; ‘Akp iktidarı seçim öncesinde bile verdiği sözü yerine getirmedi. Bizden de ne Erdoğan’a, ne de Akp’ye oy yok’. Biz hesabımızı yaptık; 400.000 emekliye kaynak yok diyenler; sadece 11 gün sarayın musluğunu kıssalar bu 400.000 emeklimize 1000 lira ikramiye verebiliyorlar. Sizin derdiniz Türkiye değil; kendi saltanatınız, şatafatlı hayatınız.”

YOLCUDUR ABBAS BAĞLASAN DURMAZ

“Dün trafiğe açılmayan Sabuncubeli Tüneli’nin açılışını yapanlarla; bugün söz verdiği emekli ikramiyesini vatandaşa vermeyenler aynı kişiler. Dün Fevzi Çakmak Mahallesi’nde aylardır talep edilmesine rağmen Taziye Evi yapmayanlar; dün alelacele seçim telaşıyla Taziye Evinin temelini sadece 10-15 mahalleliyle attılar. Yunusemre Belediyesi’nin bu Taziye Evi aldatmacasına Horozköylüler nasıl inanmıyorsa, Akp iktidarının oyununa da halkımız inanmıyor. Her gün televizyonlarda izlediğimiz şeyin bir adı var; Akp Seçim Tiyatrosu. Artık yol göründü; ama yol Sabuncubeli Tüneli’nde görülmedi. Yol; Tayyip Erdoğan’a göründü. Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz.”