Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 21-12-2016 09:50   Güncelleme : 21-12-2016 09:50
Abone ol

Yazar Ayşe Kulin, Bakırköy'de görme engellilerle bir araya geldi

Bakırköy Kitap Kulübü’nün Bakırköy Belediyesi Turhan Tuzcu Sahnesi’nde düzenlediği ‘Okuma Günü’ etkinliğinin bu ayki konuğu Yazar Ayşe Kulin oldu.

Yazar Ayşe Kulin, Bakırköy'de görme engellilerle bir araya geldi

Her ay bir kitabın, değerlendirilip tartışıldığı etkinlikten önce Ayşe Kulin kitaplarını sevenleri için imzaladı.

Bakırköy Kitap Kulübü’nün görme engelliler için başlattığı kitap okuma buluşmaları her ayın ilk Çarşamba günü Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

Üç yıl önce sadece beş kişi ile kurulan Kulübün bugün görme engelli vatandaşlarımızdan oluşan 100’e yakın üyesi bulunuyor.  Her ay belirlenen bir kitabı okuyup buluşma günü; kitap hakkında özet çıkarıp, eleştiri, yorum ve değerlendirmede bulunan üyeler bir sonraki okunacak kitabı yine bu buluşmada kararlaştırıyorlar.                                                                                                         

Geçtiğimiz kasım ayında Ayşe Kulin’in ‘Tutsak Güneş’ romanını okuyan Kulüp üyeleri buluşmaya Ayşe Kulin’i davet etti. Daveti severek kabul eden Ayşe Kulin için Bakırköy Belediyesi Turhan Tuzcu Sahnesi’nde imza günü ve söyleşi etkinliği düzenlendi.

Görme engellilerin ve gönüllü kitap okuyucularının  yoğun ilgisi ile karşılaşan Kulin, söyleşi içerisinde katılımcıların sorularını cevaplayarak; yeni kitabı ‘Kanadı Kırık Kuşlar’ın ve daha sonra çıkacak olan kitaplarının da satışa çıkar çıkmaz görme engelliler için biran önce seslendirilmesi yönünde yapımcısı ile görüşeceği sözünü verdi.