Siyaset
Giriş Tarihi : 15-06-2018 20:05   Güncelleme : 15-06-2018 20:13
Abone ol

Yıldırım Tunceli'den böyle oy istedi: Adımı Alevi komşumuz koydu

AKP Tunceli mitingde konuşan Binali Yıldırım, kendisine Binali adını Alevi bir komşusunun koyduğunu söyledi.

Yıldırım Tunceli'den böyle oy istedi: Adımı Alevi komşumuz koydu

Yıldırım, Türkiye'de bir daha 'Dersim' olmasına izin vermeyeceklerini söyledi. 

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Alevi, Sünni, Türk, Kürt, hepimiz bu ülkenin sahibiyiz. Her vatandaşımızın başımız, gözümüz üzerinde yeri var. Bu topraklarda bir daha katiyen Dersim yaşanmasına izin vermeyeceğiz.

Benim adımı koyan Alevi bir komşum. İşte Alevi, Sünni ilişkisi bu kadar değerli bir ilişkidir. Bizim inancımızda bu böyledir.

Kimin Kürt kimin Türk olacağına biz mi karar veriyoruz? Anamızı, babamızı biz mi seçiyoruz? O halde neyin kavgasını yapıyoruz? Hiçbir kavga yapmayacağız, kardeş olacağız, et tırnak gibi olacağız. Terörün, emperyal devletlerin ülkemizi bölmesine, kardeşliğimizi bozmasına izin vermeyeceğiz. Terörü de bu ülkenin gündeminden çıkaracağız.

Bizim için Konya neyse, Yozgat neyse, Sakarya neyse, Erzincan neyse Dersim de aynısıdır, aynı şekilde olacak.

Bizim derdimiz Kürt-Türk kardeşlerimizle değil, bizim derdimiz, sorunumuz, bu ülkeyi bölmek isteyen, genç beyinleri, nesilleri zehirlemek isteyen bölücü terör örgütüyledir.

Kobani olaylarında Kürtlerin kanı üzerinden siyaset yapmaya kalkanlara, Kürt ve Alevi kardeşlerimizi istismar edenlere geçit vermeyeceğiz. Demokratik siyaset kılıfıyla toplumu çatışmaya sürükleyen terör uzantılarını asla aramıza sokmayacağız.

Demokratik siyaset kılıfıyla toplumu çatışmaya sürükleyen terör uzantılarını asla aramıza sokmayacağız."