Yaşam
Giriş Tarihi : 16-08-2016 11:41   Güncelleme : 16-08-2016 12:43
Abone ol

Yoga Academy Festivali, Kaz Dağları'nda yoğun katılımla gerçekleştirildi

Uluslararası Yoga Federasyonu ve Yoga Academy işbirliğiyle yılın 12 ayında düzenlenen “Uluslararası Yoga Festivalleri”nin (UYF) Ağustos ayı etkinliği, 13 - 14 Ağustos tarihlerinde Kaz Dağları'nda gerçekleştirildi. Festival, yaz ayı olması nedeniyle açık havada gerçekleştirilirken etkinliğe yurtiçi ve yurtdışından birçok kişi katıldı.

Yoga Academy Festivali, Kaz Dağları'nda yoğun katılımla gerçekleştirildi

13 - 14 Ağustos’ta tarihlerinde Kaz Dağları eteklerinde 300 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen ''Yoga Academy Festivali''ne yurtdışından da oldukça yoğun katılım sağlandı.  Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı ve Yoga Academy kurucusu Akif Manaf önderliğinde gerçekleştirilen festivalde Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini içinde barındıran  Çakra uygulamaları yapıldı.  Katılımcılar 1 gece 2 gün Kaz Dağları’nın eteklerinde muhteşem manzaraya sahip bir otelde konakladılar.

Bol oksijenle dolu bir ortamda 2 gün boyunca Yoga ile dopdolu anlar  geçirip, mutluluğu, huzuru ve özgürlüğü  yaşayarak harika bir deneyim geçiren katılımcılar 2 gün boyunca yenilendiler.

DÖRT ÇAKRA ÇALIŞMASI YAPILDI

Festivalde UYF Başkanı Akif Manaf önderliğinde 4 Çakra çalışması; diğer eğitmenlerin yönetiminde meditasyon, gevşeme teknikleri, biyoenerji ve nefes çalışmaları yapıldı.

Uygulanan nefes çalışmaları ile vücut, bol oksijenle arınıp; enerji yükseliyor.

Biyoenerji çalışmaları ile; arzular, istekler kontrol altına alınıyor.

Meditasyon çalışması ile zihin susuyor ve farkındalık gelişiyor.

Gevşeme teknikleri çalışmaları ile tüm gerilim atılıp; sinir sistemi dengeleniyor.

Uygulanan çakra çalışmaları bütünsel sağlık için vazgeçilmez niteliktedir. Vücudumuzda 7 ana çakra ve 6 da ara çakra mevcuttur ve bu enerji merkezleri dediğimiz bu Çakra düzeylerindeki tıkanıklık veya blokaj çeşitli rahatsızlıklara neden olur. Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini içinde barındıran bu özel çakra uygulamaları hasarlı bölgeleri onarıp; rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

BİR SONRAKİ FESTİVAL 10-15 EYLÜL'DE KUŞADASI'NDA

Festivale dair açıklamalarda bulunan Yoga Antrenörü Neval Kütük şu açıklamalarda bulundu:

''Her festivalimizin bir teması oluyor . Bu festivalin  teması da 'Yenile Kendini' oldu. Her bir çalışmadan sonra yenilendiğimizi arındığımızı ve tazelendiğimizi hissettik.

Doğada yapılan bu eşsiz çalışmalar bir başka olur. Bir buçuk saatlik çalışmanın sonunda hiç bir eylemin sunamayacağı, benzersiz bir yenilenme, dinlenme, arınma ve mutlulukla dolar içimiz. Hele ki çalışmanın son 15 dakikası olan ve sırt üstü yatarak  uyguladığımız  derin gevşeme sonunda gözümüzü açtığımızda üstümüzde masmavi ve parlak gökyüzü, içi ısıtan bir güneş görürüz. 

Her ay gerçekleşen festivaller ile içimizde var olan koşulsuz sevgi uyanır ve daha çok ortaya çıkar . Coşku ile dolarız. İçimizde uyanan sevgi, coşku, huzur ve mutluluk ile danslar eder ve şarkılar söyleriz. Evrensel dansa ortak oluruz çünkü yoga evrensel dans demektir. Biz de bu dansın içine dahil olup kendi şarkımızı söyler; dansımızı yaparız. 

Çalışmalarımız açık havada yapıldığı için olumlu  etkilerini daha fazla yaşarız.  Açık havada doğanın içinde uygulanan Orijinal Yoga Sistemi çalışmalarının etkilerini hemen hissetmeye başlarız.

Başlangıçta nefes çalışması sırasında ciğerlerimiz bol oksijen ve iyileştirici çam ağaçları ile dolar. Her nefeste yenilendiğimizi ve tazelendiğimizi hissederiz.

Şehir hayatı içinde enerjiyi düşüren bir çoğu şeyi geride bırakırız ve rahatlarız.  Doğa ile bir olma hissini derin bir şekilde yaşarız. 

Bu festivallerin asıl düzenleme nedeni; İstanbul’ un ve diğer büyük şehirlerin stresli ve gergin ortamından küçük bir süre de olsa uzaklaşmaktır.

Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinin uygulandığı bu eşsiz çalışmalar herkese sağlık, huzur, mutluluk verir.

Festival sonunda yenilenerek , sağlık ve zindelik kazanarak şehirlerimize geri dönüş yaparız. 

Bu festivaldeki çalışmalar sonunda haftalarca yapılan herhangi bir tatilde elde edemeyeceğimiz rahatlama, arınma, dinlenme ve zindelik fırsatı elde ederiz.

Bir sonraki festivalimiz 10- 15 Eylül’ de Kuşadası’nda gerçekleşecek. Bu festival yoga ve dans festivali olarak bir ilke imza atacak. Dans workshopları, dans partileri, dünya yoga  koreografi yarışması ve yoga  dansı gösterileri gerçekleşecek.''

Yoga Academy Festivallerine Katılın, Hayatınız Festival Olsun!

www.yogaacademy.com.tr
info@yogaacademy.com.tr
atasehir@yogaacademy.com.tr