Siyaset
Giriş Tarihi : 13-12-2021 10:58   Güncelleme : 13-12-2021 10:58
Abone ol

Yozgat'taki Skandal Görüntülere Tepki

İYİ Partili İş İnsanı ve Milli Sporcu Mehmet Ali Uykur, AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç’ın medyaya sızan görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.

Yozgat'taki Skandal Görüntülere Tepki

AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç önceki akşam yaptığı açıklamayla patisinden istifa etti. İşlerinin yoğunluğu gerekçesiyle istifa ettiğini duyuran Kılıç’a ait olduğu öne sürülen skandal bir video yayınlandı. Görüntülerde Kılıç'ın makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızdığı iddia edildi. Skandal görüntülere AKP cephesinden ‘kumpas’ yanıtı geldi ve sürecin mahkemede devam edeceği ifade edildi.


“KİM BİLİR BUZDAĞININ GÖRÜNMEYEN YÜZÜNDE DAHA NELER VAR”
Çıkan görüntülere ilişkin İYİ Partili İş İnsanı ve Milli Sporcu Mehmet Ali Uykur’dan da açıklama geldi. Uykur, “Yetimi itip kakanlar, devletin ve milletin malını har vurup harman savuranlar, kendilerine çifter maaş bağlayanlar, vatandaşların dini ve milli duygularını sömürürken, kendilerinin alemlerde pudra şekerleriyle görüntüleri ortalığa saçılıyor. Bunun bir benzerini daha önce görmüştük. AKP içinde, sadece bildiğimiz ikinci skandal bu. Kim bilir buzdağının görünmeyen yüzünde daha bilmediğimiz daha neleri var!” dedi.


“AK PARTİ’DEKİ AK, TEMİZLİĞİN SAFLIĞIN DEĞİL PURDANIN AKIYMIŞ!”

Uykur sözlerinin devamında ise, “Bu arkadaşlar, biz ‘AKP’ dediğimizde bozuluyorlar. ‘AK Parti, AK Parti deyin bize’ diye söylenip duruyorlar. Demek ki varmış arkadaşların bir bildiği. İsimlerindeki ‘AK’, beyazlık, temizlik ve saflık değil; pudranın ve uyuşturucunun AK’ıymış! Paçalarından kirden başka bir şey akmayan partinin bu yetkilisi, her zaman bildiğimiz o sihirli kelimeyi ‘kumpas’ lafını kullanarak işin içinden sıyrılmaya çalışıyor. Takdir milletin!” şeklinde konuştu.