Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 06-05-2019 14:48
Abone ol

Yumurtalar tokuşturuldu; niyetler çekildi

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen Kakava Hıdırellez Şenlikleri’nin son gününde Saraçlar Caddesi’nde renkli yumurtalar tokuşturuldu; niyetler çekildi. Etkinliği izleyenler Edirne Belediye Bandosu’nun çaldığı 9/8’lik şarkılar eşliğinde dans edip doyasıya eğlendi.

Yumurtalar tokuşturuldu; niyetler çekildi

 Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen Kakava Hıdırellez Şenlikleri, Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilen etkinliklerle son buldu. Vatandaşlar Edirne Belediyesi tarafından Saraçlar Caddesi’ne konulan ve üzerinde Edirne Kakava Hıdırellez Hatırası yazılı çelenkte bol bol fotoğraf çektirerek; bu anı ölümsüzleştirdi.

                Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen etkinlik kapsamında Edirne Belediye Bandosu konser verdi. Etkinliğe katılanlar 9/8’lik şarkılar eşliğinde dans ederek doyasıya eğlendi. Katıldıkları yarışmada Marmara Bölge ikincisi olan Edirne Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi büyük bir beğeniyle izlendi.

                Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu; Hıdırellez’in ritüeli olan renkli yumurta tokuşturma etkinliğini Edirne Televizyonu’nun Haber Müdürü Seyide Esen ile gerçekleşirdi. Seyide Esen daha sonra dilek sepetinden çektiği dileği tüm katılımcıların huzurunda okudu.  

                Etkinliği izleyenler de bu coşkuya ortak olarak birbirleri ile renkli yumurta tokuşturdu; dilek sepetinden dilek çekti.

                Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen Kakava Hıdırellez Şenlikleri’yle bahara merhaba dediklerini aktaran Tanrıkulu, “Bahar, hayatın ve yaşamın kaynağı. Bütün insanların mutlu olduğu zamanlar. Edirne’de baharı karşıladık. Ülkemize ve bütün dünyaya mutluluklar diliyorum” dedi.