Dünya
Giriş Tarihi : 02-03-2020 07:21

Yunanistan'dan tampon bölgedeki göçmenlere sert müdahale

Yunanistan güvenlik güçleri, sınırında bekleyen düzensiz göçmenlere gaz ve ses bombaları atıp, su sıkarak müdahalede bulundu, plastik mermiyle ateş açtı.

Yunanistan'dan tampon bölgedeki göçmenlere sert müdahale
Edirne

 

Yunanistan'dan tampon bölgedeki göçmenlere sert müdahale" />

Avrupa'ya geçmek isteyen düzensiz göçmenlerin Yunanistan sınırına geçişleri sürüyor. Kastanies Sınır Kapısı önüne jiletli telle barikat kuran Yunanistan güvenlik güçleri, barikatın arkasına da çok sayıda polis yığdı.

Barikat önünde bekleyen düzensiz göçmenlere sık sık tazyikli su sıkan güvenlik güçleri, zaman zaman ses ve göz yaşartıcı bomba attı. Bu müdahaleler sırasında fişek isabet eden bazı göçmenler yaralandı.

 

 

Yunanistan tarafından atılan gaz fişekleri, Türk sınır karakolu bahçesine de isabet etti.

Yunan güvenlik güçleri düzensiz göçmenlere plastik mermiyle ateş etti

Öte yandan, Pazarkule Sınır Kapısı yakınlarında kalabalık bir grubun sınırı geçmeye çalıştığını gören Yunan güvenlik güçleri, düzensiz göçmenlere göz yaşartıcı bomba atmanın yanı sıra plastik mermiyle ateş açtı.

Bazı düzensiz göçmenler müdahaleye rağmen yüksek çitlerle çevrili sınırı geçti.

Müdahale gün boyu devam etti

Yunanistan güvenlik güçleri, sınırda bekleyen düzensiz göçmenlere gece saatlerinde de göz yaşartıcı bomba ile yoğun şekilde müdahale etti.

Bekleyişlerini sürdüren binlerce göçmen, aniden gelen gaz bombalarının etkisiyle panik halde dağıldı.

 


Aralarında çok sayıda bebeğin de olduğu düzensiz göçmenler, gazdan etkilendi. Göçmenlere bölgedeki ambulanslarda müdahale edildi.AA

AdminAdmin