Ekonomi
Giriş Tarihi : 04-03-2022 15:48

Zamlar minibüsçülere kontak kapattırdı

Akaryakıt zamları nedeniyle girdi maliyetlerini karşılayamaması sonucu minibüsçü esnafının kontak kapattığını söyleyen Başkan Hacı Veli Çelik, yerel idarelerin haksız rekabet ortamı yaratarak ulaşım sektöründeki esnafların küçülmesine ortak olduğunu dile getirdi.

Zamlar minibüsçülere kontak kapattırdı

Hediye Eroğlu / Ajans Bizim

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Mersin ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde yapılan ve iki başkan adayının yarıştığı genel kurul toplantısında göreve seçilen Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Veli Çelik, Başkan Vekili Mehmet Kartal ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Birlik Yönetim kurulu üyesi ve Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Dağdelen, Birlik Disiplin Kurulu Üyesi ve Mersin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Doğan Gündüz, Mersin Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Mersin Manavlar Odası Başkanı İzzet Mireş’inde eşlik ettiği ziyarette Başkan Hacı Veli Çelik, Başkan Vekili Mehmet Kartal ve yönetim kurulunu kutlayarak hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Dinçer, “Bu bir hizmet ve bayrak yarışı. Esnafın gönlünde kim yer ederse esnafımız onu göreve getirir. Ben sizlerin devraldığınız bu hizmet bayrağını en üst seviyeye taşıma konusunda gereken azim ve gayreti göstereceğinize yürekten inanıyorum” dedi.

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Veli Çelik, Odalar Birliği Başkanı Talat Dinçer tarafından gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çelik, “Sayın başkanım öncelikle bu nazik ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bizler ekip arkadaşlarımızla esnaf sanatkarlarımıza hizmet amaçlı bu yola çıktık. Bu bağlamda üst kuruluşumuz olan Esnaf Odalar Birliğimizle birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde hareket edeceğiz. Sizlerin desteğini yanımızda görmek bizlere daha çok çalışma azmi yükleyecektir. Esnafımızın sorun ve beklentilere çözüm üretme konusunda gösterdiğiniz hassasiyeti taktir ediyoruz. Nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz” dedi.

Minibüsçü esnafı akaryakıt zamları nedeniyle zorda

Başkan Çelik konuşmasının devamında ulaşım sektöründeki minibüsçü esnafının ardı arkası kesilmeyen akaryakıt zamları nedeniyle çok zor günler geçirdiğini belirterek, minibüsçü esnafının girdi maliyetlerini karşılayamaması sonucu kontak kapattığının altını çizdi. Pandemi döneminin zararlarını daha atlatamamışken bölgesel istikrarsızlık nedeni ile hemen hemen her gün akaryakıtta pompaya gelen zamların takip bile edilemez hale geldiğini söyleyen Hacı Veli Çelik, yerel idarelerin haksız rekabet ortamı yaratarak ulaşım sektöründeki esnafların küçülmesine ortak olduğu dile getirdi.

AdminAdmin