Gündem
Giriş Tarihi : 05-04-2022 12:35

Zelenskiy'den müzakere açıklaması: Putin'le aramızda bir toplantı olmayabilir

Ukrayna Devlet Başkanı Vlodomir Zelenskiy, Rusya ile yürütülen müzakerelere ilişkin "Putin ile aramızda bir toplantı olmayabilir. Müzakere mevcut koşullarda zor ama başka seçeneğimiz yok." dedi.

Zelenskiy'den müzakere açıklaması: Putin'le aramızda bir toplantı olmayabilir

Gerçek Gündem - Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya-Ukrayna savaşının 40'ıncı gününde yaptığı açıklamada, ülkesinde sivillerin kaçırıldığını, işkence gördüğünü ve öldürüldüğünü belirterek "Savaş suçlarını kimlerin işlediğini her Rus yurttaşın tüm gerçeği öğreneceği zaman gelecek." dedi.

Ülkedeki katliamları kimlerin işlediğini belirleyeceklerini ve dünya kamuoyuna ifşa edeceklerini vurgulayan Zelenskiy, ellerinde barışçıl şehirleri yok eden Rus birliklerin olduğuna dair çok sayıda kanıt bulunduğunu bildirdi.

Zelenskiy, Buça'ya ve Ukrayna'nın diğer kurtarılmış şehirlerinde neler yaşandığını görmeleri için dünyanın her yerinden yüzlerce gazeteciye maksimum erişim sağlayacaklarını dile getirdi.

"PUTİN'LE GÖRÜŞME OLMAYABİLİR"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğine ilişkin konuşan Zelenskiy, "Putin ile aramızda bir toplantı olmayabilir. Müzakere mevcut koşullarda zor ama başka seçeneğimiz yok." dedi.

Zelenskiy, "Sorun müzakere olup olmaması değil, müzakere masasında ne kadar güçlü olduğunuz." ifadelerini kullandı.

Zelenskiy, Donbas'a ilişkin ise "Ukrayna ve Rusya tüm noktalarda aynı anda anlaşamayacak ancak bunun üzerinde çalışmalıyız." açıklamasında bulundu.

AdminAdmin